ALO ORMAN YANGINI: 177... ALO ORMAN YANGINI: 177... ALO ORMAN YANGINI: 177... ALO ORMAN YANGINI: 177...

13 Mart 2009 Cuma

CHP MANİSA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZGÜR ÖZEL İDDİALI


CHP Manisa Belediye Başkan Adayı Özgür Özel, İl ve Merkez İlçe Başkanları ile çok sayıda partili Sümerbank önünde toplanarak, Ortak Girişim Grubu ve Belediye Başkanı Bülent Kar'a göndermelerde bulundular.

Belediye Başkan Adayı Özgür Özel'in basın açıklaması yaptığı, partililerin de destek verdiği etkinlikte, partililer, "Manisa Sümerbank'ı geri istiyor, Tayip bize gemi al ve Sümerbank Manisa'nındır, Manisa'nın kalacak" yazılı pankartlar açtılar.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) önceki gün açıkladığı Varan-1 dosyasının ardından şimdi de Varan-2 adı altında Sümerbank dosyasını açtı. Önceki gün Manisa Canlı Hayvan Borsası arkasından alınıp Yeni Hal Binası temeline dökülen çalıntı toprak dosyasını açıklayan CHP Manisa Belediye Başkan Adayı Özgür Özel, dün de Manisa Ortak Girişim Grubu tarafından Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan alınıp, Hollandalı Redevco firmasına satılan Sümerbank arazisi ile ilgili açıklama yaptı. İl Başkanı Cahit Kaplan, İlçe Başkanı Hamza Kopal, Belediye Meclis üyesi adayları ve partililer ile birlikte Sümerbank önüne gelen Özel, "CHP Sümerbank talanına karşı çıkıyor. 30 Mart sabahı belediyeyi kazandığımızda Sümerbank'ı peşkeş çekenlerin cezasını vereceğiz" dedi. Ellerinde pankartlarla açıklamaya destek veren partililer ise, "Manisa Sümerbank'ı geri istiyor, Tayip bize gemi al ve Sümerbank Manisa'nındır, Manisa'nın kalacak" yazılı pankartlar açtılar.

İktidar ve muhalefete tepki!
Elinde Sümerbank'ın tapusu alan CHP Manisa Belediye Başkan Adayı Özgür Özel, "Yıllar önce Manisalıların arazilerini, evlerini satarak kurdukları Sümerbank 2005 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca Manisa Ortak Girişim A.Ş'ye 3 milyon 750 bin dolara satıldı. Sümerbank arazisinin hurdası 900 milyar TL, arazisi de 2007 yılında Hollandalı bir emlak şirketine 25 milyon Euro'ya satıldı. Yani 5 trilyon TL'ye alınan Sümerbank arsası 50 trilyona satıldı. Sümerbank'ın yaşadığı bu süreçte AKP'li Belediye Başkanı baş aktörü oynadı. Şirkete kişi başına 140 milyar TL hisse koyanlar 1'er trilyon TL alacaklar. Manisa'ya yatırım yalanı ile bu yola çıkanlar ucuza kapattıkları arsadan 10 kat fazla kar alacaklar" dedi. Belediye Başkanı Bülent Kar "Bir koy bin al' olayının baş aktörüdür" diyen CHP Manisa Belediye Başkan adayı Özgür Özel, diğer muhalefet partilerine de yüklenerek, "Manisa'nın el emeği göz nurunu satanlar seçim meydanlarında boy gösteriyor. Ancak diğer muhalefet partilerde buna göz yumuyorlar" dedi.

"Hesap soracağız"
Açıklamasında Belediye Başkanı Bülent Kar'a da sorular yönelten CHP'li Özgür Özel, "Manisa'yı artık baronların yönetmesini istemiyoruz. Manisa'yı halk yönetmeli. Manisa Belediyesi'ni borç batağına sürükleyen Başkan Kar değil mi? Kentin gayrimenkullerini satıp hayırsız evlat gibi mirasyedilik yapan siz değil misiniz? Kentin yarım asırlık değeri Sümerbank'ı yanınıza zengin ortaklar alıp satan siz değil misiniz? Ortak Girişim Grubu A.Ş'den 11 ay boyunca aylık 4 bin TL maaş alan siz değil misiniz" dedi. CHP Manisa Belediye Başkan Adayı Özgür Özel, 30 Mart sabahı belediye başkanlığını kazandıklarında Sümerbank dosyasını tekrar açacaklarını ve bu talana izin verenlerden hesap soracaklarını iddia etti. Özel, "Çözüm yolsuzlukla mücadele edecek CHP'dedir" dedi.

Hiç yorum yok: